Na co patrzeć kupując używane auto? Sprawdź lusterka samochodowe

Rozwiązaniem przemawia szczególności

Zdecydowana większość kierowców, kupując samochód decyduje się na zakup używanego auta. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim znacznie niższa cena aut używanych w porównaniu do samochodów kupowanych w salonie. Jednocześnie zakup takiego auta to spore ryzyko - jeśli nie sprawdzimy go dokładnie przez zakupem, może nas spotkać bardzo nieprzyjemne rozczarowanie.

Sposobem wykluczysz możliwość pojawienia

Na co powinniśmy zwracać uwagę, aby zakup używanego auta okazał się trafioną inwestycją? W pierwszej kolejności należy starannie obejrzeć karoserię w poszukiwaniu odprysków,czy zaprawek, które mogą świadczyć o tym, że auto przeszło poważny remont u lakiernika. W ten sposób wykluczysz możliwość pojawienia się rdzy na karoserii już po kilku tygodniach od zakupu.

Nadpęknięte lusterka motoryzacyjne prędzej

Warto też starannie obejrzeć lusterka samochodowe, szyby i lampy. Sprawdź, czy nie ma na nich rys lub pęknięć. Nadpęknięte lusterka samochodowe prędzej czy później ulegną zniszczeniu, a Ty będziesz musiał wymienić je na nowe. Jeszcze groźniejsze są pęknięcia na szybach - pod wpływem nacisku powietrza szyba może nawet rozprysnąć się w czasie jazdy.

Uważaj oszustów, cofają

Kupując używany samochód, powinniśmy sprawdzić także jego przebieg. Uważaj jednak na oszustów, którzy cofają liczniki! Liczba, którą wskazują nie musi wcale odpowiadać rzeczywistości. Dla pewności, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego mechanika, który na podstawie zużycia poszczególnych elementów pojazdu będzie w stanie oszacować, ile kilometrów rzeczywiście przejechał.

Wystarczy przetestować je trakcie jazdy

Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest też skontrolować stan hamulców w samochodzie. Wystarczy przetestować je w czasie jazdy oraz sprawdzić poziom płynu hamulcowego.